THY hisse yorumları son dakika (Uzman videosu)

THY hisse yorumları son dakika (Uzman videosu)

0 39

THY hisse yorumları son dakika Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı hisse senedi fiyatı düştü. Son gün (11 Ekim 2022 Salı) – %1.57 86.25 dolardan 84.90 dolara . Son işlem gününde hisse, günün en düşük seviyesi 84.60$ ‘dan bir günün yükseği 86.50 $’a kadar %2.25 dalgalandı. Fiyat son 10 günün 6’sında yükseldi ve son 2 haftada %19.66.

THY hisse yorum: Hacim, hisse senedi ile birlikte son gün düştü, bu aslında hacmin hisseyi takip etmesi gerektiği için iyiye işaret. Son gün işlem hacmi düştü. 14 milyon hisse ve toplamda 58 milyon hisse yaklaşık 4.89 milyar dolara alınıp satıldı.

Hisse, kısa vadede geniş ve güçlü bir yükseliş trendinin üst kısmında yer alır ve bu, trendin alt kısmına doğru bir tepki beklenebileceğinden, normalde kısa vadeli tüccar için çok iyi bir satış fırsatı oluşturabilir. En üst trend çizgisinde 86.79 dolardan bir kırılma, öncelikle daha güçlü bir yükseliş oranına işaret edecektir. Mevcut kısa vadeli eğilim göz önüne alındığında, hisse senedinin yükselmesi bekleniyor. 

Önümüzdeki 3 ay boyunca % 62.68 ve bu 3 aylık süre sonunda %90 olasılıkla 118.29 $ ile 141.19$ arasında bir fiyat tutacaktır.

THY hisse yorum: Sinyaller ve Tahmin

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı hissesi, hisse için olumlu bir tahmin veren hem kısa hem de uzun vadeli hareketli ortalamalardan alım sinyalleri tutuyor. Ayrıca kısa vadeli ortalamanın uzun vadeli ortalamanın üzerinde olduğu iki sinyal arasındaki ilişkiden genel bir al sinyali var. Aşağı düzeltmelerde, 83.29 $ ve 73.91 $ ‘da hatlardan bir miktar destek olacak. Bu seviyelerden herhangi birinin altındaki bir arıza, satış sinyalleri verecektir. 

THY hisse yorumları son dakika
THY hisse yorumları son dakika

Ayrıca, 3 aylık Hareketli Ortalama bir satın alma sinyali var. Bazı olumsuz sinyaller de verildi ve bunların yakın kısa vadeli gelişme üzerinde bir miktar etkisi olabilir. 10 Ekim 2022 Pazartesi günü bir pivot noktasından bir satış sinyali verildi.ve şimdiye kadar -%1.57 düştü.

Yeni bir dip pivot bulunana kadar daha fazla düşüş belirtilir. Hacim , son işlem gününde fiyatla birlikte düştü ve bu, hacmin fiyat hareketlerini takip etmesi gerektiği için genel riski azaltır.

Destek, Risk ve Loss

Aşağı yönde, hisse senedi 73.90 $ ve 68.90 $’da birikmiş hacimden bugünkü seviyesinin hemen altında destek buluyor . Bir hisse senedi bir destek seviyesini test ederken doğal bir risk vardır, çünkü bu kırılırsa hisse senedi bir sonraki destek seviyesine düşebilir. Bu durumda Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı bugünkü seviyesinin hemen altında 73.90$’dan destek buluyor. Bu bozulursa , birikmiş hacimden bir sonraki destek 68.90 dolar ve 67.85 dolar olacaktır.

Bu hisse senedi gün içinde çok hareket edebilir (volatilite) ve Bollinger Bandından geniş bir tahmin aralığı ile bu hisse “yüksek riskli” olarak kabul edilir. Son gün boyunca hisse senedi, yüksek ve düşük arasında 1,90$ veya %2,25 oranında hareket etti. Geçen hafta, hisse senedi günlük ortalama %2,95 oynaklık yaşadı.

Tavsiye edilen stop-loss: 81.46$ (-%4.05) (Bu hisse yüksek günlük hareketlere sahip ve bu yüksek risk veriyor. 1 gün önce bulunan bir pivot tepeden satış sinyali var.)

THY hisse yorumu: Beklentiler

11’inci Salı günü yapılacak işlem gününde Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın 85,33$’dan açılmasını ve gün içinde (14 günlük Ortalama Gerçek Aralığa göre) 81,69$ ile 88,11$ arasında hareket etmesini bekliyoruz, bu da olası bir + /- 3,21$ (+/-%3,78) son kapanış fiyatından yukarı veya aşağı. Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, hesaplanan tüm olası salınım aralığını çıkarırsa, gün içinde en düşük ve en yüksek işlem fiyatı arasında tahmini %7,55’lik bir hareket olacaktır.

Hisse senedi, 73.90$’daki (%12.96) desteğe kıyasla 86.25$ (%1.59) birikmiş hacimden gelen dirence daha yakın olduğu için, sistemlerimiz gün içi alım satım riskini/ödülünü çekici bulmuyor ve herhangi bir bahis, o güne kadar yapılmalıdır. hisse destek seviyesine yaklaştı.

Thy hissesi uzun vadede ne Olur?

THY hisse yorum Genel iyi bir trendle birlikte birkaç kısa vadeli sinyal olumlu ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı hissesinin kısa vadede iyi performans göstermesi için makul bir şans olduğu için mevcut seviyenin bir alım fırsatı tutabileceği sonucuna varıyoruz. Son değerlendirmeden bu yana bu hisse için analiz sonucumuzu Tutma/Biriktirme’den Satın Alma adayına yükselttik.

Mevcut puan: 3.683

THY hisse yorumları son dakika uzman videosu:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.