En Yakın Finansçınız

Türk Lirası Hangi ülkelerde değerli 2021?

0 6

Türk Lirası Hangi ülkelerde değerli sorusu tatil için yurtdışını düşünenlerin yanı sıra ticari piyasalarda da araştırılan bir konudur. 1 Türk Lirası en çok hangi ülkede değerli olduğunu öğrenince belki de hem tatil hem de ticaret için bazı fikirler kafanızda canlanabilir.

Türk Lirası Hangi ülkelerde değerli 2021 yılı itibariye özellikle de pandemi sürecinde bizimle birlikte tüm dünya ülke ekonomileri sarsılırken TL nin daha değerli olduğu ülkeler elbette ki mevcut.

Amerikan doları, İngiliz Sterlini ve Avrupa para birimi Euro nun geçerli olduğu yerlerde tatil yapmak ya da bu ülkeler ile ticaret yapmanın zorluğunu anlatmaya gerek yoktur sanırım. Son zamanlarda 10 dolar dediğimizde bile bizim için karşılığı 80 tl civarında olması durumu ortaya koymaktadır.

Ancak bunun tam tersi durumlar da olması bizler için farklı kapıların açılmasına sebep olabilir. Özellikle Asya ve Afrika ülkeleri göz önüne alındığında sadece 200 tl karşılığında bir tomar para alabiliyoruz. Şimdi bu ülkeleri sıralayalım ve tatil yapmak isteyen ay da ticaret düşünen okuyucularımız için ilham olabilecek fikirler verelim. Peki Türk lirası nerede değerli?

Türk Lirası Hangi ülkelerde değerli 2021?

1 Türk Lirası en çok hangi ülkede değerli sorusunun yanıtı belki de yakımızda: Ukrayna. Tarihi eserleri ve kültürel mekanları ile ünlü ülkenin para birimi Grivna dır ve TL  karşısındaki değeri yaklaşık 3 kat daha azdır. Yani 1 Türk lirası 3,23 Ukrayna Grivnasıdır.

Dolar Yorumları

Bir Uzak doğu ülkesi olan Tayland Tropikal adalarının yanı sıra tapınakları ve  ‘Thai Masajı’ ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Türk lirasının değerli olduğu ülkelerden birisi olan Tayland  para birimi baht tır ve 1 Tl yaklaşık 4 Tayland bahtıdır.

Türk lirasının değerli olduğu bir başka ülke de Vietnam’dır. Bir Türk Lirası yaklaşık 2750 Vietnam Dongu’dur.

İlginizi çekebilir  Kimlik numarası ile kredi notu öğrenme

Tango denince akla gelen ülke: Arjantin. Güney Amerika’nın turistik bir ülkesi olan Arjantin’in para birimi pesodur ve 1 TL yaklaşık olarak 11 pesodur.

Türk lirasının en değerli olduğu ülkeler sıralamasında yine bizim komşularımızdan olan ve vizesiz gidebileceğimiz Rusya para birimi olarak rubleyi kullanmaktadır. 1 tl yaklaşık 8 rubledir.

türk lirasının en değerli olduğu ülkeler
türk lirasının en değerli olduğu ülkelerden Rusya’nın para birimi RUBLE 

Yaklaşık aynı değerde olan bir başka ülke para birimi ise Rupidir. Kullanan ülke ise Dünyanın en kalabalık coğrafyasındaki Hindistan. Türk Lirası, 8,63 Hindistan Rupisi değerindedir.

Vizesiz gidebileceğimiz bir başka ülke olan Makedonya’da konaklama ve ulaşım ücretleri ucuzdur. 1 Türk Lirası, 6 Makedonya Dinara karşılık gelmektedir.

Kısa süreli tatillerde vize istemeyen bir ülke ve 1 tl 1718,61 Rupiye denk geliyor. Burası Bali adası sahip ve tl’nin değerli olduğu ülkelerden Endonezya.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.