En Yakın Finansçınız

Watsons Bayilik Almak | 2022 İçin Tüm Detaylar

0 10

Watsons Bayilik Almak | 2022 İçin Tüm Detaylar 

Watsons, kozmetik sektörünün birçok ülkesinde faaliyet gösteren bir kozmetik perakende zinciridir. Şirketin tarihi 19. yüzyıla kadar uzanıyor. 1841 yılında kurulan şirketin 13 ülkede 7.000’den fazla şubesi ve Türkiye’de 300’den fazla şubesi bulunmaktadır. Bu mağazalarda 25.000’den fazla ürün satılmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu mağazaların sayısının artması bekleniyor.

Watson bayilik vermektedir. Türkiye’de ve diğer ülkelerde giderek daha fazla insan her gün yeni bayiler açan firmalardan Watsons bayileri satın almak istiyor. Ancak bu kozmetik ağında bayi bulmak kolay değil. Çünkü ticaret için önemli bir ön koşul sağlarlar. Watsons’ı nasıl açacağınızı bilmiyorsanız, bunları karşılayıp karşılamadıklarını görmek için Watsons Satıcı Hizmet Koşullarını incelemenizi öneririz.

Watsons Bayilik Şartları Neler?

Büyük kozmetik mağazaları zinciri nedeniyle şirket, franchise tekliflerinin seçimine çok dikkat ediyor. Bunu yapmanın koşulları bazı girişimciler için zor olabilir. Ancak Watsons franchise satın alan girişimciler çok hızlı bir şekilde kar elde edebilirler. Bu büyük bir marka, dolayısıyla müşteriler de hazır. Bu, yatırımcıların onu sevmesinin ana nedenidir. İşletme sahibi burada bir bayi satın alırsa, Watsons bayi masraflarına harcanan ücretleri anında geri alabilir. Tabii ki, bu bulunduğunuz yere bağlıdır. Ayrıca yapılacak kampanyaya göre satışlarda dalgalanmalar olabilir.

Peki Watsons bayiliği için hangi şartlar isteniyor?

Açılacak yer en az 300 metrekare olmalıdır. Mağazasının ön alanı en az 8 metre boş alana sahip olmalıdır. Girişimcilerin kozmetik sektöründe en az 2 yıllık deneyime ihtiyacı vardır. Asgari 500.000 $ sermaye gereklidir. Bu sermayenin banka ekstresi ile kanıtlanması gerekir. Banka Garantisi de banka tarafından talep edilebilir.

Bunlar sağlanması gereken şartlardır. Bu koşulları karşılıyorsanız, bir Watsons bayisini kazanma olasılığınız daha yüksektir. Daha önce de belirtildiği gibi, şirket müşterilerine aynı temelde hizmet vermek istiyor, bu nedenle şartlar ve koşullar söz konusu olduğunda çok disiplinli olunmalı. Yine, dikkatli olmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir  BiST’den Son Dakika Kalekim (KLKIM) Açıklaması Geldi. Halka Arza Katılan Binlerce Yatırımcıyı İlgilendiriyor

Watsons Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık bir kozmetik mağazası açmaya karar verdiğimize göre, Watsons gibi büyük zincir mağazalardaki tüccarların şartlarını ve koşullarını görebiliriz. Bu zincir için bir perakendeci satın almanız için yeterli görünüyorsa, doğrudan şirketle iletişime geçmeniz gerekir.

Watsons bayisine başvurmak için firma ile iletişim kanalı üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Muhtemelen sizi yüz yüze bir toplantıya davet edecekler. Bayilik başvurusu yaparken sizden bazı bilgiler istenecektir.

Watsons bayilerinin düşündüğü mağazanın konumu hakkında daha fazla bilgi. Mağaza içinde ve dışında çekilmiş fotoğraf. İç ve dış boyutları ve belgeleri saklayın. İşletme mülkiyet belgesi veya kiralama. Başvuranın şirketinden alınan belge ve imzaların sirkülasyonu, bunların çeşitli ticaret odalarına kayıtlı olduklarını göstermektedir. Mağazaya başvuran kişinin ikametgâh belgeleridir. Bayiye başvuran kişinin adli sicil belgesi ve nüfus müdürlüğü örneği.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.