En Yakın Finansçınız

Yatırım için hangi altcoin alınmalı? En sağlam altcoinler

0 15

Yatırım için hangi altcoin alınmalı? Altcoin, Bitcoin’in yaratılmasından sonra ortaya çıkan bütün kripto paralara verilen genel isimdir. Ethereum, Litecoin, Dash, DogeCoin gibi coinler altcoin olarak nitelendirilir. Peki Yatırım için hangi altcoin alınmalı? Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Yatırım için Potansiyel altcoinler, ciddi bir değer artışına girebilir. Değer artışı yaşayan altcoinler, sermayenizi ciddi anlamda katlayabilir.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]Piyasaya yeni çıkacak coinler (Güncel) [/box]

 Potansiyel bir altcoini bulmak çok ciddi bir emek ve sabır istemektedir. Arayışların sonunda potansiyel bir altcoin bulma ihtimali bile olmayabilmektedir. İşin emek ve sabır isteyen bölümü burada başlamaktadır.

Geleceğin altcoinlerini Aramadan Önce ne yapılması gerekir?

Öncelikle çok yüksek olmayan bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekebilir. Bunun nedeni, Smart Chain üzerinden işlem yapılmasından kaynaklanmaktadır.

İşlem maliyetlerinin, Ethereum maliyetlerine göre oldukça düşük olması, olumsuz bir sonuçla karşılaşmanız durumunda daha ayırmış olduğunuz maliyetin sizi üzmemesi açısından önemlidir.

Arayışın başladığı ilk süre zarflarında ayrılan bütçe 10$’ı geçmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü adı duyulmamış altcoinler genel olarak ciddi manipülasyona uğrayabilmektedir. Bu durum kullanıcıları unknown coinleri almaya itebilmektedir. Bu durum yüksek ihtimalle hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır.

Değerlenme İhtimali Olan Altcoinler Nasıl Bulunur?

• Öncelikle arama işlemlerini https://bscscan.com/ ile gerçekleştirmek gerekmektedir. Yukarıda bulunan “Tokens” bölümünü bulduktan sonra, hemen altındaki “wiev bep-20 transfers” bölümünü seçerek sonuçları filtrelemeniz gerekmektedir.

• Ardından karşınıza gelen ve biraz göz yoran listenin sağında bulunan sütuna dikkat edin. Coinlerin yanındaki ikonun gri olması “Coinin çok yeni bir coin” olduğu anlamını ifade eder.

İlginizi çekebilir  Binance yeni listelenecek coinler neler ?

Bu sayfayı yenilemeniz durumunda karşınıza tekrardan hiç görmediğiniz coinler göreceksiniz. Heyecanlanmamanız gerekmektedir. Çünkü bu coinlerin neredeyse %95 i ilerleyen zaman içerisinde piyasada yer bulamayacaktır. Bu coine yatırılmış olan bütün paralar ise tamamı ile yok olacaktır.

• Gözünüze kestirdiğiniz coini bulduktan sonra “Holders” ı kontrol etmek gerekmektedir. Holders, bulmuş olduğunuz coinin diğer cüzdanlardaki miktarını ifade etmektedir.

• Yanmış olan coinler genelde ölmüş bir cüzdana yönlendirilir. Eğer toplanmış coinlerin çok büyük bir bölümü yakıldı ise bu coinin potansiyel bir coin olabilme ihtimali artmaktadır.

• Bulmuş olduğunuz coin, diğer cüzdanlarda %3 ile %5 arasında tutuluyorsa risk teşkil eder. Yanlış potansiyel olarak nitelendirilir ve başka bir coine yönlenmeniz önerilmektedir.

• Poocoin sitesine gidip, söz konusu coinin id’sini araştırmanız gerekiyor. Eğer araştırmanızın sonucunda sayfanın sol altında ciddi bir yatırım göremiyorsanız bu coin yine potansiyel olamayacak bir coin anlamına gelmektedir.

• Bulmuş olduğunuz altcoinler ne olacak diye sorduğunuzda yapılması gereken coinin hacmini kontrol etmelisiniz. Eğer coin, 10 cüzdandan daha az bir cüzdanda bulunuyor ise aktiflik durumunu kontrol edin. Aktiflikte söz konusu değilse o coin potansiyel bir coin değildir. Başka coinlere yönelmeniz önerilir.

Piyasaya yeni çıkacak coinler (Güncel)

• En sağlam altcoinlerin reklamının yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. Potansiyel coinler potansiyel yatırımcılardan geçmektedir.

Bu durumda eğer sizi tatmin etmeyen reklamlar var veya hiç reklam yapılmadı ise o coin potansiyel bir coin değildir.

• Coini yaratan kişiler, kendilerini göstermekten çekinmiyorsa o coin potansiyel bir coin olabilir.

Fakat bu etkenlerin sonucunda bulmuş olduğunuz coin yine buhar olup kaybolabilir. Bu durumlarda tecrübelenmek ve sabırla arayışı devam ettirmek uzun vade de kazançlı olabilmektedir. Burası uzmanlar tarafından “Coin çöplüğündesiniz ve pırlanta arıyorsunuz.” olarak betimlenmiştir.

İlginizi çekebilir  Shiba Inu’nun SHIB Rakibi Floki Inu FLOKI, Altcoinler Sürekli Düşerken Yüzde42 Arttı

Bulduğumuz altcoinler değerlendirme nasıl yapılır?

Yatırım için hangi altcoin alınmalı
Yatırım için hangi altcoin alınmalı

Bulduğumuz coin daha çok yeni bir coindir. Bu coine yatırım yaptıktan sonraki dalgalanmalar endişe vermemelidir. O yüzden yatırımları düşük miktarlarda yapmak gerekir. 5$ yatırmış olduğunuz bir coin, 8$’a fırlayabilir, 1$ civarlarına da düşebilir.

Özellikle başlangıç için bu durum çok normaldir. Bu dalgalanmaların yaşanması sırasında coini yaratmış olan kişileri takip etmeli ve durum raporları oluşturmalısınız. Yatırımcılardan net bilgi alamıyor hatta hiç görmüyorsanız coine yaptığınız yatırımı geri çekmeyi düşünebilirsiniz.

Eğer bir coin yaratıcısı ürününe güveniyor ise sürekli göz önünde olmak ve talep eden kişiler için bir açıklama ve tavsiye verme gibi faaliyetler sürdürür.

Bulmuş olduğunuz potansiyel coine, hemen patlama yaratacak gibi bir algı yüklenmemesi gerekmektedir. Bu işlem oldukça sabır isteyen ve risk içeren bir işlemdir.

Aynı zamanda, zaman geçtikçe bu risk ve manipülasyonların artması da göz önünde bulundurulmalı, atılacak adımların birden çok kez düşünülmesi gerekmektedir.

Fakat en temel olarak potansiyel coini bulmak oldukça akıl yoran ve mesai isteyen bir süreçtir. Bu işlem 1-2 gün değil haftaları alabilir. Sabır ve özveri işin temel kuralıdır.

Not: Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.