Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı

0 39

Bu makalemizde sizlere Kış lastiği ile alakalı ayrıntılı Otomobil tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Zorunlu kış lastiği uygulaması gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Ülke genelinde bugün başlayan kentler ortası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zarurî olan kış lastiği uygulamasıyla birlikte oto lastikçilerde de yoğunluk arttı.

Uygulama öncesi lastikleri değişmeyen şoförler, sabahın erken saatlerinde randevu alarak oto lastikçilerde yoğunluk oluşturdu.

“KIŞ LASTİĞİ CANIMIZIN SİGORTASIDIR”

Bingöl’de yaklaşık 4 yıldır oto lastik işletmeciliği yapan Ümit Tuğunmuş, kış lastiğinin değerine dikkat çekti.

Kış lastiğinin hem canın hem de aracın sigortası olduğunu belirten Tuğunmuş, “Bugün 1 Aralık, kış lastiği takma zaruriliği geldi ticari araçlar için. Olağan araç sahipleri için mecburilik yok olağan ki ancak biz her şoföre kış lastiğini kullanmalarını öneriyoruz. Kış lastiği aracın sigortasıdır tıpkı halde canımızın da sigortasıdır. Kış lastiği kullanmayı her müşterimize öneriyoruz.” dedi.

“KAR YAĞMASINI BEKLEMEK YANLIŞ”

Eksi 7 derecede yazlık lastiklerin fonksiyonunu yitirdiğini belirten Tuğunmuş, “Şu an kar yağmasını bekleyen müşterilerimiz var, kar düştükten sonra takacağım diye hareket ediyorlar, bu yanlış. Gece olduğu vakit don olayları ile karşılaşıyoruz. Eksi 7 derecenin altına indiğinde yaz lastiği özelliğini yitirir. Bundan dolayı herkese kış lastiğini takmalarına davet ediyoruz. Bizlerde de zati yoğunluk başladı.” diye konuştu.

“ÇIKMA LASTİKLERE İSTEK VAR”

Lastik fiyatlarındaki artıştan ötürü şoförlerin çıkma lastiklere istek gösterdiğini vurgulayan Tuğunmuş, sıfır lastik kullanılması gerektiğini vurguladı. Tuğunmuş, “Biz istiyoruz ki herkes randevu ile gelsin. Gelmeden evvel arasınlar, biz de hazırlığımızı ona nazaran yapalım. Sabah erken saatlerde açtık iş yerini, durmadık hiç. Kış lastiğine vatandaşlarımız ceza olayı olarak bakıyor, muhakkak yanlış bu. Cezadan korktukları için takanlar var. Can güvenliği için kış lastiği takın diyoruz. Geçen seneye oranla da kış lastiği fiyatları arttı. Biz natürel sıfır lastikten yanayız fakat çıkma lastiklere bir ilgi var. Çıkma lastik kullanıyor birden fazla müşterimiz. Biz her vakit sıfır lastikten yanayız.” halinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.